Blog

Doborowa metoda termoizolacji

W poprzednich latach metoda termoizolacji bazującej na natrysku pianki poliuretanowej (ang. spray insulation foam) zyskuje sobie coraz to pokaźniejszą wziętość. Nie ma w tym nic paradoksalnego, ponieważ metoda ta znamionuje się licznymi zaletami,

jakich trudno nie ocenić, takimi jak niesłychanie wysoka odporność na szkodliwe chemiczne czynniki, szansę stosowanie nawet w ekstremalnych warunkach termicznych (od +50 do 100 stopni Celsjusza), praktycznie zerowa podatność na pleśń oraz grzyby, łatwość oraz wygoda jeżeli chodzi o użycie, brak negatywnych dla środowiska skutków łączących się z jej przeznaczeniem oraz dużo innych.

Wykorzystanie

Piankę poliuretanową możemy zastosować w obrębie pokoi, na ścianach oraz suficie, zewnętrznie (na graniach), możemy także użyć tego materiału do wzmocnienia konstrukcji przez wypełnienie pianką jej pustych szczegółów (taka pianka ma obowiązek być jednakże znacznie bardziej odporna na ściskanie aniżeli inne jej postaci). Pianka poliuretanowa nadzwyczajnie sprawdza się również w termoizolacji zbiorników.

Po czym odróżnić piankę spray insulation foam porządnej jakości?

Wzniosłej formy pianka poliuretanowa ma cechować się w głównej mierze solidnością, szczelnością oraz wzniosłą wydajnością. Jej zastosowanie oprócz separacji cieplnej może dodatkowo zaowocować na przykład wygłuszeniem oraz miłym dla oka wynikiem wzrokowym (na pewno przy pojętnym naniesieniu). Powinna także wypełniać szczeliny w całości, nie zostawiając pustych przestrzeni. To niesłychanie istotne jeżeli chodzi o solidność izolacji, ponieważ w pustych przestrzeniach ma okazję pojawić się wilgoć, a w konsekwencji grzyby. Większa część podmiotów użytkujących piankę poliuretanową wysokiej jakości proponuje także swoim klientom gwarancję nawet na kilkadziesiąt lat. Ze względu na atrybuty tego materiału profesjonalne firmy są w stanie sobie na to zezwolić oraz jeżeli usługodawca nie chce udzielić nam gwarancji – może to wzbudzić nasze podejrzenia odnośnie jakości stosowanego przez niego towaru. Na izolacji nie należałoby oszczędzać – jeżeli jest ona porządnie wykonana pozwoli nam to przez lata ustrzec się remontu oraz połączonych z nim kosztów.

Więcej odszukasz na: