Blog

Nie masz pomysłów na zmianę mieszkania? Skorzystaj z potęgi Internetu!

Zapisując w wyszukiwarce frazes “house extension ideas“ na dysponowanym przez nas ekranie pojawią się nieprzebrane propozycje rozbudowy mieszkania. Wśród nich odnajdziemy klasycznie zabudowane balkony bądź tarasy i futurystyczne propozycje oszklonych kapsuł.

Z naturalnością namierzymy zarówno minimalistyczne i idealne pomysły, jak i te, które zainteresują osoby lubujące się w nowoczesnych kształtach.
House extension ideas to hasło wywodzące się z Wielkiej Brytanii, gdzie duża grupa właścicieli domów decyduje się na spokojną rekonstrukcję mieszkania. Sprzyja temu budownictwo na Wyspach, gdzie najczęstszym wariantem budynku mieszkalnego jest „bliźniak” z kawałkiem ogrodzonego placu za domem. Jest to w związku z tym idealny układ budynku, bo z naturalnością można tam zaaranżować nieduży taras, a następnie go zabudować.
Zabudowany taras zapewnia nam spędzanie wolnego czasu bliżej przyrody, dzięki szklanym murom będziemy czuć się tak, jakbyśmy byli na zewnątrz, choć przeszklone ściany w pełni bronią nas przed gradem lub wiatrem. Bo czy nie jest przyjemnie spożyć rodzinny obiad na tarasie, pomimo, że właśnie spada letni grad? Ot w następstwie tego tego typu pomieszczenia wykorzystujemy po największej części w czasie letnim, kiedy to temperatury na zewnątrz nie potrzebują od nas ocieplania mieszkania – przeszklone ściany i szczeliny ułatwiają uciekanie ciepła z budynku.

dom kasa

Co jeszcze odnajdziemy pod nadmienionym wyżej hasłem? Nie jedynie znamienite pomieszczenia, lub bardziej kultowe zabudowane tarasy – rozbudowa mieszkania to także dobrze kultowe polskie wiatrołapy, czyli małe, poboczne pomieszczenie przy wejściu do mieszkania, które zatrzymuje zimne powietrze i wilgoć z zewnątrz i ułatwia utrzymanie porządku, bo w czasie wchodzenia do mieszkania większość brudu i błota zostaje naturalnie tam.
W poszukiwaniu projektów na rozbudowę naszego mieszkania warto w związku z tym w wyszukiwarce użyć „house extension ideas”, które stanie się dla nas nieocenionym źródłem inspiracji.