Blog

Konstrukcja domu najważniejsze decyzje.

W trakcie budowy mieszkania natrafiamy na parę nadzwyczaj ważny, można bez owijania w bawełnę zakomunikować, że doniosłych decyzji. 1 z nich jest kwestia ocieplenia dachu. O ile, jeśli chodzi o banalne, proste dachy sytuacja nie jest aż tak skomplikowana to przy pochyłych dachach musimy przemyśleć więcej rzeczy. Czemu spore ocieplenie dachu jest aż tak kluczowe? Przy pochyłych dachach chcąc nie chcąc generujemy specjalną obszar – poddasze. Jeszcze jakiś okres temu nie było ono zbyt cyklicznie wykorzystywane do zamiarów mieszkalnych. Z reguły było opróżnione albo tworzono tam małą skrytkę. Obecnie coraz regularniej poddasze zaczyna służyć nam, jako sypialnia, kolejny pokój dla gości oraz wiele innych. Tylko od nas zależy, w co je przerobimy.

Naturalnie, skutkiem tego wymagamy dobrze ocieplonego dachu, tak abyśmy zdołali spędzać miło okres na poddaszu. Dla naszego komfortu powinniśmy dodatkowo zadbać o izolację akustyczną dachu, tak aby na przykład opady deszczu nie został trudną przeszkodą w oglądaniu filmu albo próbie zaśnięcia. Tutaj docieramy do selekcji artykułu, jaki powinniśmy zastosować przy separacji dachu. Biorąc pod uwagę zarówno izolację cieplną, jak i akustyczną to racjonalnym wyborem wydaje się wełna mineralna, która kompletnie spełnia oba zadania. Pamiętajmy, że to naturalnie przez dach czmycha największa ilość ciepła i jego dobrana izolacja może stać się przyczyną, że nasze paragony będą dużo niższe.
posiadlosc
Co więcej wełna mineralna jest materiałem niełatwopalnym, co w dużej mierze powiększa bezpieczeństwo. Należy zachowywać w pamięci, że jeśli zdecydujemy się na wełnę mineralną to powinniśmy chwytać się zaleceń fabrykanta. Koszt, jaki poniesiemy prawdopodobnie będzie nieco wyższy, aczkolwiek zapewni nam naprawdę dobrą izolację i krótko mówiąc będzie dobrze ulokowanym kosztem. Zwłaszcza, jeśli ocieplamy dach pochyły to powinniśmy kłaść dwie powłoki wełny. Unikniemy w konsekwencji tzw. mostków termicznych oraz zagwarantujemy słuszną termoizolację. Zakłada się, że dwie powłoki wełny mineralnej powinny mieć grubość od 30 do 35 centymetrów. Pamiętajmy dodatkowo, by zasięgnąć porady specjalistów, gdyż w zależności od budowy naszego dachu zdołamy wytypować adekwatny proces montażu czy układu wełny mineralnej.
cieplo
Na stronie h2foam wydobędą Państwo nadzwyczaj wiele dodatkowych informacji na temat dociepleń dachów (również pochyłych), a na domiar tego możecie Panie i panowie zadecydować na skorzystanie z posług firmy, do jakiej podana strona należy. Stale decydujmy się na kompetentne firmy, jakie cieszą się nieskalaną sławą i posiadają udokumentowane doświadczenie. W wyniku tego unikniemy uciążliwych niespodzianek i zaoszczędzimy nasze pieniądze.