Blog

Pianka Icynene – krótka specyfikacja wyrobu.

Na rynku budowlanym wciąż pojawiają się pionierskie rozwiązania techniczne. Pewne produkty, nie do wyobrażenia jeszcze kilka lat temu, obecnie z uznaniem używamy na budowach. Przykładem może okazać się izolacja biurowców, co przybiera raz za razem pionierskie formy. Niezależnie od tego czy pragniemy ogrzewać ściany czy dach to odkryjemy na rynku artykuły, jakie uczynią to w tryb banalny i szybki. Co najistotniejsze dodatkowo ich cena nie masakruje, jest do przełknięcia dla przeciętnego klienta. Jednym z takowych preparatów jest pianka określona Icynene, przy zastosowaniu jakiej zdołamy wykonać izolację procedurą natryskową.

Do tego czasu w branży ociepleń rządziła wełna mineralna oraz styropian, aczkolwiek teraz pojawił się dla nich nieznany rywal i wyśmienicie, zyska na tym jedynie i wyłącznie nabywca.
iycene
Wspomniana poprzednio pianka cechuje się efektywnością, niewielka ilość pianki ma większą wartość termoizolacyjną niż niemal 2 razy większa liczba wełny. Jest to walor, jakiego nie wolno nie doceniać. Nabywca jest coraz bardziej zaznajomiony i dlatego także przywiązujemy coraz większą wagę do bezpieczeństwa i ekologii wykorzystanych przez nas artykułów. Skupmy się na tym pierwszym. Otóż pianka Icynene jest materiałem samogasnącym, co w ewidentny sposób zapobiega rozprzestrzenianiu się ewentualnego pożaru. Co ważne producent pianki zapewnia, że nie znajdziemy w niej żadnych toksycznych kompozytów, ani takowych, jakie w obojętnie jaki sposób zdołałyby nam zaszkodzić. Tryb kładzenia pianki (natrysk) pozwala na precyzyjne pokrycie przestrzeni, wtargnięcie w każdą dziurę, co jest w dużym stopniu łatwiejsze niż w wypadku użycia wełny czy styropianu. Każdy fragment dachu zostanie odpowiednio izolowany. Zanika również problem marnie spasowanych komponentów jak przykładowo paneli styropianowych. Pianka komponuje całokształt, a przy tym pracuje wespół z budynkiem. Dodatkową zaletą wspomnianego rozwiązania jest prędkość wykonania. Zaizolowanie ponad 150 m2 powierzchni pochłania w przybliżeniu dziesięciu godzin.
domek zimny
Jest to rezultat bardzo dobry. Paroprzepuszczalność i trwałość na przeciągi stoją na bardzo wysokim poziomie, idzie bez problemu konfrontować je ze styropianem czy wełną mineralną. Surowiec oddycha, a w dodatku hamuje powiewy wiatru. Warto zauważyć, że producent pianki daję na nią aż 25 lat gwarancji, co powinno dać nam do rozmyślania. Bez liku wiedzy znajdziemy tu – h2foam-lite, między innymi na temat właściwości akustycznych pianki, jakie dodatkowo stoją na dużym poziomie. Jak idzie się domyśleć patrząc na porękę, jaką świadczy producent pianki, jest ona solidna i faktycznie ciężko ją zniszczyć. Co najistotniejsze zachowuje swoje właściwości izolacyjne, tak więc nie jesteśmy zobligowani się niepokoić, że za pięć czy 10 lat towar zakończy realizować swoje zadanie. Pianka Icynene to materiał, na jaki możemy odważnie postawić.