Blog

Białe belki i ich ergonomia

Od kąd pomnę bez ustanku doceniałam biały kolor. Nie widziałam w tym nic zastanawiającego, ale wymieniony kolor zawsze wszystkim wiązał się tylko z 1. Z syfem. Z pewnej strony mieli rację, ale jeślibyśmy zawsze patrzyli na to z tej strony, to zapewne wszystkie stroje noszone przez nas, były by w ciemnym kolorze, aby brudu nie było znać.

Będąc dzieckiem lubiłam białe ciuchy. Moja rodzicielka jednak nie była tego samego zdania. Ja już wtedy wiedziałam, że jeśliby któregoś dnia będę mieć własny dom, to jedynie w skandynawskim charakterze, czyli w przeważającej części na biało.
Czas dojrzałego człowieka wbrew pozorom nadszedł niesłychanie błyskawicznie. Ani się spostrzegłam, już należało szukać parceli i wybrać jakiś model budynku. Z działką było swobodniej, ponieważ jak się później okazało rodziciele bardzo chcieli przekazać nam parcelę po babci. Od początku nic nie mówili, a tu takowa niespodzianka.
biala kuchnia
Cesja parceli nieco trwało, ale kiedy już wszystkie formalności zostały załatwione, radość nie znała końca. Można było zacząć budować dom, tylko projektu brak. Zanim się zdecydowaliśmy na coś konkretnego, wybuchało wiele awantur, bo każdy tak faktycznie potrzebował całkiem coś innego.
kominek
Z przykrością muszę stwierdzić ja odpuściłam. Z czasem nie mogę jednak zakomunikować, że na nieszczęście, bo to było najbardziej optymalne co mogłam zrobić. Mąż bardziej wiedział o co chodzi w budowlance, posiadał wiedzę, w jakim miejscu są zbyteczne wydatki, co można ominąć i nie jest potrzebne. Jestem mu za to niesłychanie wdzięczna.
Robota szła, jak szalona. Jestem zdania, że jeśli posiada się finanse, to tak na prawdę nie ma przeszkód. Inżynieria poszła naprzód, dużo rzeczy teraz odbyło się sporo prędzej, niż na przykład dwadzieścia lat temu. Lada moment mogliśmy już zamówić okna i stopniowo planować wnętrze.
kuchnia
Te czynności bodajże zmarnowały największą ilość czasu. Szlifowanie, malowanie – to wszystko taki kawał czasu trwa. Za to ja posiadałam czas na zastanowienie się, czego oczekuję po wnętrzu.
Akurat nadszedł czas kiedy królowały białe listwy warszawa, jasne ściany i jasne meble. Jeżeli mam być prawdomówna, to już dość miałam tego białego, a marzenie o białym skandynawskim domku już dawno skończyło być dla mnie ważne. Definitywnie postawiłam na ergonomie i na inne barwy, które okazały się niesłychanie ładne.
Obecnie wiem, że gdyby moja głupota mi nie przeszła, to zapewne wnętrze mojego domu wyglądało by całkiem inaczej. Jestem sama sobie wdzięczna, że nie dałam się omamić. Następnym razem bez wątpienia przetrawiam sprawę kilka razy, aby nie dać się zaślepić. Jak to gadają, nie wolno pochopnie podejmować woli i posiadają rację. Homo sapiens jednak nieznacznie jeszcze nieprofesjonalny, musi uczyć się na błędach innych.