Blog

Budzące zachwyt miejsca gór bieszczadzkich

Magiczne Beskidy Wschodnie

Bieszczady stanowią grupę niezbyt wysokich pasm górskich zlokalizowanych na obszarze Polski, Ukrainy i Słowacji. To piękne tereny cechujące się nieco odmiennym klimatem, rzadką w Polsce roślinnością oraz zwierzyną a także różnorodnym ułożeniem rzek i grzbietów górskich. Mimo że nie stanowią najwyższych szczytów w naszym kraju, to wędrówki w Bieszczadach sprawiają ludziom wiele uciech.

Ścieżki górskie wizytowane są zarówno latem jak i zimą i jesienią a bezpośrednie połączenie z parkami krajobrazowymi położonymi na terytorium sąsiednich państw dodatkowo wzbogaca wizytę w górach.

Piękna Dolina Sanu

pola i góry
Jednym z najładniejszych obszarów zlokalizowanych w obrębie Bieszczadów jest Dolina Sanu. Formuje otulinę Bieszczadzkiego Parku Narodowego tym samym ochronią przed wpływem niszczycielskich skutków ludzi. Charakterystyczną aurę tworzą niemłode lasy buczynowe, które stwarzają schronienie dla rzadkich zwierząt. Bycie w tym urokliwym miejscu wiąże się z różnorodnymi doświadczeniami. Zabawy integracyjne dla nowo przybyłych, piękne ścieżki przyrodnicze, nietypowe rzeźby terenu i duża bioróżnorodność powodują, iż wizytujący z chęcią powracają do Doliny Sanu. Wizyta na terenie parku nie wiąże się jedynie z podziwianiem jego roślinności lecz również z możliwością bycia na terenie specjalnego obszaru ochronnego dla siedlisk i ptactwa.

Jedyne miejsce na wakacje

W obrębie Doliny jest zaledwie kilka osad. Goście zatrzymują się w gospodarstwach do tego celu przeznaczonych oraz ośrodkach wypoczynkowych jakie graniczą z ze zbiorowiskami leśnymi. Wyjątkową propozycję wypoczynku dostarcza Zielona Polana imprezy integracyjne. Jest to ośrodek zlokalizowany na terenie malowniczej okolicy parku krajobrazowego dostarczy relaks dla całej rodziny jak i kolonistom. Bowiem mogą oni liczyć na całą gamę rozrywek, a wśród nich imprezy integracyjne w górach, przyrodnicze wycieczki oraz kąpiele w rzece.
szczyt gór
Karpaty Wschodnie wydają się doskonałym zakątkiem do odpoczynku.Nie wizytuje ich tylu gości tak jak inne góry w Polsce a niespotykane gatunki roślin i zwierząt wzbogacają przebywanie w tej części kraju. Niewysokie Bieszczady bywają najbardziej niezawodnym lekarstwem na odstresowanie. Wyzwalają wigor i zapewniają prawdziwy wypoczynek.