kapsle
Blog

Domowe biuro – 5 pomysłów na ścianę korkową

Korek jest surowcem pozyskiwanym z kory dębu korkowego, który rośnie między innymi w rejonach basenu Morza Śródziemnego. To niezwykle ekologiczny materiał, którego wytworzenie nie ma żadnego związku ze ścinką drzew. Dzięki swojej elastyczności i trwałości, możemy wykorzystać go na różne sposoby i cieszyć się myślą, że zastosowany materiał jest w 100 % ekologiczny.
kartka na ścianie kork

1. Ściana korkowa – super tablica na potrzebne informacje w Twoim biurze

Nie od dzisiaj tablice wykonane z korka cieszą się dużą popularnością. To dobry materiał, na którym możemy zamieszczać ważne dla nas informacje. Ściany z korka są trwałe, sztywne i wytrzymałe, więc nie trzeba się martwić o ich stan. Aranżacja ściany z wykorzystaniem korka może stać się inspiracją do tworzenia wielu pomysłów lub firmowych projektów.

2. Hałas w biurze – ściana korkowa jako doskonała izolacja akustyczna

Korek posiada niebywałe właściwości wygłuszające. Tłumi dźwięki powietrzne, uderzeniowe, pochłania fale wibracyjne i hałas, który może zakłócić naszą pracę. Zastosowany na wewnętrznych ścianach biura, poprawi komfort wewnątrz pomieszczenia i pozwoli skupić się na wykonywanej pracy.

3. Dekoracja ściany – korek mozaikowy

Fantastyczny pomysł na udekorowanie każdej ściany i stworzenia nietypowej aranżacji w biurze. Korek mozaikowy tworzony jest z odpadów korków do wina. Możemy zastosować go zarówno na ścianie jak i na podłodze.
swiat kork

4. Przytulne i oryginalne biuro w niezwykłych wzorach i kolorach

Z korka dębowego wytwarza się tapety korkowe, które są przyjemne w dotyku. Dzięki niebywałym fakturom i wzorom, możemy stworzyć niepowtarzalny klimat w naszym biurze. Ich wygląd inspirowany jest najnowszymi trendami panującymi na rynku. Dodatkową zaletą korka jest odporność na zanieczyszczenia i wilgoć.

5. Gabloty na ścianach – korek modelarski

Korek jest surowcem bardzo elastycznym, dzięki czemu możemy wykorzystać go na wiele sposobów. Jeśli chcemy na ścianie w naszym biurze stworzyć gablotę czy witrynę, korek modelarski okaże się bardzo wdzięcznym materiałem. Dodatkowo dzięki jego lekkości, mamy pewność, że konstrukcja ściany nie zostanie w żaden sposób naruszona.
zmiana
Korek jest na tyle uniwersalnym i naturalnym materiałem, że sprosta nawet najbardziej indywidualnym oczekiwaniom. Wiele firm na polskim i zagranicznym rynku, korzysta z tego surowca w swoich biurach, ponieważ jest on niezwykle prosty w montażu i łatwy w utrzymaniu. Szeroką gamę produktów z korka ściennego możemy obejrzeć na stronie www.cork24.co.uk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *